Základní informace o Rakousku

Spolková republika Rakousko zaujímá plochu 83 871 km² a počet obyvatel se pohybuje okolo 8 260 000. Skládá se z devíti spolkových zemí: Hradsko, RakouskoHorní Rakousko, Solnohradsko, Tyrolsko, Vorarlbergsko, Dolní Rakousko, Korutany, Štýrsko, Vídeň.

Většina obyvatel je římskokatolického vyznání. Úředním jazykem je němčina. Rakušané používají různé dialekty, v některých oblastech se setkáme i se slovinštinou, maďarštinou a chorvatštinou. Oficiální měnu představuje euro.

60% země má hornatý povrch. Rozsáhlé nížiny najdeme podél řeky Dunaj a v jižní části země ve Štýrsku. Podnebí je směsicí oceánského a kontinentálního klimatu. Díky tomu ve východním Rakousku vládnou mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkým úhrnem srážek. Na západě země panují mírnější zimy i léta. Srážek zde přibývá. Tyto rozdíly řadí Rakousko k středoevropskému přechodnému klimatu s ohledem ke specifickému podnebí v Alpách. Nejvyšší horou je Grossglockner, který se tyčí ve výšce 3798 m.  

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde