Tipy na výlety v Rakousku

Dunajské údolí

Oblast Wachau při toku řeky Dunaj mezi Kremží a Melkem je nejkrásnějším úsekem řeky. O toto strategicky důležité místo se vždy soupeřilo. Vzpomínkou na toto období jsou stovky hradů a opevněných opatství, které dokreslují malebnost údolí a vtiskly mu nezapomenutelnou tvář. Údolí lemují vesnice s vinicemi a zalesněné kopce. Výlet lodí se tak stává nevšedním zážitkem. Podél jižního pobřeží také vede cyklistická stezka a zajímavá je i silnice, která se klikatí při severním břehu Dunaje.

Krimmelské vodopádytipy na vylety

Tento fascinující přírodní úkaz můžete obdivovat nedaleko Salzburku. S výškou úctyhodných 380 m zaujímají vodopády přední příčku ve střední Evropě a jedná se o čtvrté nejvyšší vodopády na světě.

Solná komora

Tato oblast je vyhledávaným lázeňským i turistickým místem. Proniká na území Štýrska, Salzburska a Horního Rakouska a najdeme ji na seznamu památek UNESCA. Kouzelnou krajinu vykreslují jezera, solné doly, ledové jeskyně a roztroušené vesničky. Vstupní branou do celé oblasti bývá nejčastěji historické městečko Gmunden. Jednou z největších ledových jeskyň na světě je Svět ledových obrů. Dělí se do několika částí – např. Ledový palác, Krápníkový dóm apod.

Graz (Štýrský Hradec)

Graz je hlavním městem Štýrska. Nad středověkým srdcem města se zvedá Schlossberg – Zámecký vrch, na kterém stojí divadlo pod širým nebem, vojenské muzeum a zvonice, jejíž původ sahá až do roku 1588. Vrch nabízí krásný výhled do okolí. K procházce láká i nedaleký park. Místem posledního odpočinku Ferdinanda II. a několika dalších Habsburků se stalo barokní mauzoleum.

Zábavný park Prater

Kdo by z nás nikdy neslyšel o Prateru? Vždyť se jedná o jednu z největších atrakcí Vídně a na své dovolené byste ji neměli vynechat. I přes svá léta zůstává dominantou Obří kolo, které bylo postaven roku 1987. Je 64,7 m vysoké a jeho průměr je 61 m. Kromě dalších atrakcí jako jsou horské dráhy, hromy hrůzy, tobogány houpačky můžeme nahlédnout i do muzea a planetária, které jsou součástí areálu.

 

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde