Příroda v Rakousku

Rakousko se pyšní krásnou přírodou, plnou hor, řek a jezer, nad kterou se vám na vší dovolené bude tajit dech. Dvě třetiny území zaujímají pohoří. Od západu k východu se táhnou tři horská pásma. Vápencové Alpy na severu destinace, které dosahují výšky 3000 m, jsou od Centrálních Alp odděleny řekou Inn. V Centrálních Alpách najdeme i nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Jižní vápencové Alpy se rozkládají podél hranice s Itálií. V údolí Rakouska prirodanejvýznamnější řeky Dunaj je nejúrodnější půda. Až 90% rakouských potravin je domácího původu. V Rakousku pokrývají až 38% území lesy. Ve vyšších polohách rostou převážně smrčiny nebo jiné jehličnany. Horní hranice lesa, která sahá po hranici věčného sněhu (2300-2700m) je domovem klečů, jalovce, rododendronů a malebné alpské květeny.

Fauna je z velké části téměř shodná s naší. V této zemi je však výrazně pěstovaná dlouholetá tradice lovu. Proto tu najdeme větší počet koroptví, bažantů, srnek a zajíců. V řekách Horního Rakouska žije velké množství druhů ryb. Ve velehorách patří k typickým zástupcům kamzík, kozoroh a svišť.

Rakušané se o přírodní prostředí pečlivě starají a váží si ho. Rostlinstvo a živočišstvo jsou chráněny v parku Vysoké Taury,  který je největším národním parkem v Evropě.

Rakouská krajina

Vodní toky a plochy v Rakousku

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde