Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Miluji české hory

Pro začátek je nutná poznámka, že nejsem úplný lyžařský začátečník. Rekreačně se proháním na sjezdovkách již řadu let. Ale do letošního roku mi české luhy a háje postačovaly. Samozřejmě, že jsem také občas brblala nad frontami u vleku a neomaleností některých neohrožených jedinců na ne příliš rozlehlé sjezdovce. Ale jsem patriot a jelikož pocházím z Podkrkonoší, jsou pro mě naše kopečky i srdcovou záležitostí. To je vše pravda a na kouzlo našich hor a vlastně i sjezdovek nedám nikdy dopustit.

Lyžařské středisko, hory

Saalbach, Hinterglemm, Leogang – skvělé lyžování pro začátečníky, rekreační i sportovní jezdce

Co na těch Alpách vidí?

Jenomže čím dál častěji jsem od sportovně založených nadšenců slyšela pochvalné ohlasy na lyžovačku za našimi hranicemi. Slova jako: nádhera, bomba, pohodička u toho nikdy nechyběla. Pověstný brouk v hlavě začal růst, i když byl stále potlačován zákeřnými myšlenkami typu: „Já v Alpách?“ Ano, moje představa byla, že do Alp jezdí borci, kterým už jsou naše sjezdovky prostě málo a prvotřídní výbava je pro ně samozřejmostí. Zlom nastal až letos. Jednoduše řečeno, nechala jsem se ukecat. (Nutno podotknout, že jedním ze zásadních argumentů byl ten, že lyžařský um mých spolucestovatelů je na podobné úrovni jako ten můj).

Jede se na lyžovačku do Alp!

Nezařizovala jsem nic, pouze jsem se řídila rozkazem: „Pojeď“. Cílem našeho prodlouženého víkendu s příslibem zimních radovánek se stala malá rakouská vesnička nedaleko rozlehlého areálu Hinterglemm. Nebudu tu sáhodlouze popisovat cestu a jiné podrobnosti. Jen vím, že příště už chci jet na vlastní pěst a ne s cestovní kanceláří. Natolik si již po první návštěvě zimních Alp věřím!

Majestátní, slunečné Alpy

Několikrát jsem navštívila Alpy v letním období. Podle fotek a videí jsem si dokázala živě a v barvách představit, jak okouzlující musí být v zimě. A i když nemám ráda klišé, musím přiznat, že realita předčila veškerá moje očekávání. Samotné hory i vesničky, které si přes hojnou návštěvnost ponechaly svůj osobitý ráz, nás přivítaly slunečními paprsky. Všechno se zdálo tak čisté a přívětivé. Na vlastní kůži jsem už pocítila nástrahy hor i rozmary počasí, ale měli jsme prostě kliku. Svahy na nás přímo volaly. V tu chvíli jsem věděla, že jsem ztracená a že moje první návštěva zimních Alp zaručeně nebude poslední. Musela jsem pochválit spoluúčastníky za výborný výběr areálu. Propojené střediska Hinterglemm, Saalbach a Leogang vám opravdu zaručí, že nuda nehrozí. Vždyť na 220 kilometrech sjezdovek různých obtížností to snad ani není možné. Na své si tu přijdou i běžkaři a turisté.

Nesrovnatelný lyžařský zážitek!

A jaké tedy bylo lyžování? Prostě nádhera, bomba a pohodička. Sjezdovky byly perfektně upravené. I přes opravdu velké množství návštěvníků jsem nezažila ani jednu tlačenici u vleku. Davy se na 55 lanovkách zákonitě rozptýlí. Předsudky v podobě samých profíků vzaly za své během okamžiku. Tady prostě jezdí všichni nadšenci pro radost. Od sotva chodících prcků po vitální důchodce. Občerstvení přímo u lanovek na vás dýchá nezapomenutelnou atmosférou. Ale sotva se ohřejete, už zase spěcháte na svah, protože den je moc krátký a vy nevíte, kam to zkusit dřív. A když zcela vyčerpaní, ale s dokonale vyčištěnou hlavou a šťastní odjíždíte domů, s jistotou víte, že to opravdu stálo za to.

Příští zimu se chystáme odhalit krásy italských Alp. Nebo že bychom s sebou přibalili lyže i při letní výpravě?

-ep-

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde