Památky v Rakousku

Vídeň

Rakouské hlavní město má bohatou kulturní minulost. Chlubí se velkolepou architekturou, proslulými muzei a malebnými kavárnami s charakteristickou atmosférou. Hlavní dominantu města představuje katedrála sv. Štěpána ze třináctého století, která se nachází ve středu města. Sláva habsburské dynastie dýchá na každém rohu. Většinu historických památek najdeme ve starém městě, které je obklopeno dunajským kanálem a řadou rakouske pamatkyširokých ulic, kterým se říká Ring. Mezi unikátní stavby patří novogotická radnice Rathaus, parlament s prvky řecké architektury, barokní kostel sv. Karla, zámek Schönbrunn a barokní zámek Belvedere s rakouskou galerií a nádhernými zahradami.

Za návštěvu rozhodně stojí uměleckoprůmyslové muzeum, kde je umístěna rozsáhlá sbírka malířství 16. a 17. století, dále řecké, římské a egyptské památky. Vyšetřete si na své dovolené dostatek času, které si toto město rozhodně zaslouží.

Salzburk

Rodiště slavného umělce Wolfganga Amadea Mozarta nabízí k vidění mnoho zajímavých míst. Neobyčejné staré město je zapsáno na seznam památek světového dědictví UNESCA. Vévodí mu arcibiskupství, jehož dějiny se začaly psát v roce 798.

Innsbruck

Toto vyhledávané alpské středisko a dějiště olympijských her bylo založeno již před 800 lety. Můžeme navštívit císařský hrad z 18. století Hofburg, k kterému se dostaneme od skvostné Triumfální brány. Dochoval se tu i františkánský kostel

z 16. století, Hofkirche, kde najdeme hrobku Maxmiliána I. V centru města stojí i zrekonstruovaný jezuitský kostel ze 17. století, který se chlubí čtvrtým největším zvonem v Rakousku. Pro milovníky zámku doporučujeme návštěvu nedalekého zámku Abras, kde si můžeme prohlédnout zajímavé sbírky a přilehlý park.

Linz

Linz je městem, kde vás historie doprovází na každém kroku. Dominantu města nemusíme dlouho hledat, protože se tyčí na Hlavním náměstí. Jedná se o 20 m vysoký mramorový barokní sloup sv. Trojice, který pochází z 18. století. Odtud se můžete vydat kolem minoritského kostela k Zemskému domu, kde sídlí hejtman, zemská vláda a zemský sněm. K němu náleží tři nádvoří. Jedno z nich skrývá unikát – kašnu planet z roku 1582. Pokračovat můžeme kolem Mozartova domu k místnímu zámku. První údaje, které se o této stavbě dochovaly, pochází z roku 799. Nedaleko stojí kostel sv. Martina, jehož původ se datuje do stejného roku a je tak jedním z nejstarších kostelů v Rakousku. Skutečným velikánem je Nový dóm, gigantická svatyně, do které se vejde až 20 000 lidí. Byla postavena roku 1862 a její výška byla omezena na 134 m, aby nepřevyšovala Svatoštěpánský dóm ve Vídni. Kontrastem historickému Linzu je pětipatrové Muzeum budoucnosti, které můžeme navštívit na druhém břehu Dunaje. Poučit se tu můžete o nejnovějších digitálních technologií a virtuálními světy. Muzeum nabízí vzrušující programy, kdy si tyto novinky můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Hrady a zámky v Rakousku

Zříceniny v Rakousku

Kláštery v Rakousku

Památky v Rakousku

Paláce v Rakousku

Starověká místa v Rakousku

Historická místa v Rakousku

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde