Kultura v Rakousku

Kultura je v Rakousku součástí každodenního života obyvatel a častým důvodem cest do této destinace. Rakouská kultura je šířena do zahraničí prostřednictvím Rakouského kulturního fóra.rakouska kultura

V 18. a 19. století představovala Vídeň centrum evropského kulturního života. Bylo to dáno hudebními velikány, kteří jsou s touto zemí spjati, ale i množstvím divadel, oper, festivalů a slavností. Ze slavných hudebních osobností jmenujme např. Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna, Franze Schuberta, Antona Brucknera a Johanna Strausse. Klasická hudba má v kulturním životě dodnes velkou roli. Světově známý je každoročně konaný novoroční koncert vídeňských filharmoniků, který je přenášen televizí do mnoha koutů země. Z moderních zpěváků dosáhl světové popularity např. Hans Hölz alias Falco.

Rakousko je proslulé velkým množstvím významných architektonických staveb, z nichž je mnoho uvedeno na seznamu světového dědictví UNESCO. K vidění jsou památky snad ze všech uměleckých epoch – románské kostely, gotické katedrály, renesanční a barokní paláce, secesní vily a moderní stavby.

Ve venkovských oblastech Tyrolských Alp jsou stále k vidění tradiční kroje. Dodržuje se tady velké množství svátků a tradic. Je tu zvykem zdravit pozdravem Grüss Gott.

Nejsou to jen géniové z hudební sféry, které tato destinace dala k světu. Z Rakouska pochází i zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud, architekt Hundertwasser či spisovatel Mario Simmel.

Divadla v Rakousku

Centra umění v Rakousku

Společenské prostory v Rakousku

Opera v Rakousku

Koncertní síně v Rakousku

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde