Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Vídeňský Haus des Meeres (Dům Moře) nabízí úžasný zážitek a podívanou pro dospělé i děti. Nachází se V Esterhyzy parku, ve vysoké betonové budově, která byla vybudována za druhé světové války jako protiletadlová věž. Věž má 11 podlaží, je 50 metrů vysoká, 31 metrů dlouhá a 15 metrů široká. Čeká vás zde jedinečná expozice Aqua Terra Zoo.

Medúzy

Dům moře byl vybudován v roce 1957 a šlo o první mořskou výstavu v Rakousku. Zpočátku bylo zaplněno jen jeden a půl podlaží, postupně se patra zaplňovala až do dnešní podoby expozice.

Aqua Terra Zoo prezentuje více než 10 000 zvířat na ploše 4000 m2. Co zde můžeme vidět?Hlavní atrakcí tropického mořského světa jsou obrovská akvária se žraloky, mořskými želvami, rybami a korály. Je zde i sladkovodní tropické akvárium s rybami řek a jezer tropických zemí, jeho největší atrakcí jsou piraně. Zajímavá je i expozici ryb z místních sladkých vod.

Maskot Haus des Meeres - želva Puppi

Sekce terarijních zvířat představuje hady, ještěry, krokodýly, želvy, pavouky a žáby. V novém tropickém pavilonu se může většina zvířat volně pohybovat, jsou zde především ptáci a opice. Vidět ale můžete i ryby, želvy nebo netopýry. Je to opravdu velký zážitek pro každého, s věrně napodobeným tropickým klimatem a prostředím. Nový krokodýlí park s prosklenými částmi podlahy představuje kromě krokodýlů také ryby, želvy, ptáky a opice. Oddíl Středozemního moře nás vtáhne do mořského světa se sasankami, rybami, mušlemi, kraby a mořskými ježky.

Žralok

V mořském světě je povoleno zdarma fotografování, ovšem bez blesku. Do chytrého telefonu si můžete stáhnout speciální aplikaci, audioprůvodce po všech expozicích Aqua Terra Zoo v němčině, angličtině a ruštině. Každý čtvrtek od 18 hodin si můžete vyslechnout zajímavé povídání o podmořském světě přímo u obří nádrže.

Haus des Meeres je otevřen 365 dní v roce, a to od 9 do 18 hodin, ve čtvrtek dokonce až do 21 hodin. Poslední vstup je povolen 30 minut před zavírací hodinou.

Kolik zaplatíte za vstup? Vstupenka pro dospělého stojí 14,90 Euro, pro děti od 6 do 15 let 6,90 Euro, pro děti od 3 do 5 let 4,60 Euro. Zlevněné vstupné je určeno pro studenty, seniory a handicapované osoby, za cenu 11,50 Euro. Toto vstupné platí pro studenty od pondělí do pátku a pro handicapované osoby od pondělí do soboty. Je možné využít výhodné roční vstupné pro děti, dospělé i rodiny. Vstupenky koupíte buď přímo na místě u kasy, nebo online bez čekání ve frontě. Děti do 14 let zde mohou pouze v doprovodu dospělých. Domácí mazlíčci nemají vstup povolen. Návštěva je možná i pro vozíčkáře jejich doprovod bude míst vstup zdarma. Celá expozice je přístupná bezbariérově. Kromě několika vnitřních výtahů je zde i vnější panoramatický výtah.

Panorama z vyhlídkové věže

Haus des Meeres, to nejsou jen expozice se zvířaty a rostlinami. Užít si zde můžete například nádherný výhled ze střešní terasy. Na terasu se dostanete, i když nechcete navštívit zoo expozici, vstupenka se kupuje zvlášť a cesta vede po vnějším schodišti (192 schodů). Součástí vstupenky je i 20% sleva do Cafe Sharky, kam se dá také dojít po vnějším schodišti.

Občerstvit se můžete právě v Cafe Sharky ve 4. patře, kde je i dětský koutek a pěkný výhled na park a město. Další možností je Ocean'sky, kavárna na střeše s krásným výhledem na město, vhodná i pro firemní akce.

V 10. patře je muzeum věnované druhé světové válce a věžím, které se tehdy stavěly. Je součástí vstupenky do Zoo.

Pokud si chcete odnést něco na památku, v prodejně si můžete koupit puzzle, plyšová zvířata, trička, nálepky, puzzle a mnoho dalšího.

Vydejte se do toho unikátního mořského světa, určitě nebudete litovat a rádi se sem vrátíte.

More information

 

 

Průvodce Rakouskem

Zájezdy do Rakouska

Základní informace o Rakousku

Historie Rakouska

Památky v Rakousku

Příroda v Rakousku

Kultura v Rakousku

Tipy na výlety v Rakousku

Ubytování v Rakousku

Česko-německý a německo-český online slovník

Poprvé na sjezdovkách v Alpách

Hrady a zámky v Rakousku

Aqua Terra Zoo — Vídeň (Haus des Meeres)

Kde, kam a jak v Rakousku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rakouska

Burgenland Dolní Rakousy Korutany Oberösterreich Salzburg Steiermark Tirol Vorarlbersko Wien
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde